Model
.ai
open AI-modellen volgen
Kimi K3
MoonshotAI | 1,048,576 token context | $0.30/M input, $11.94/M output. Kimi K3 is a 2.8T parameter open-weight multimodal reasoning model from Moonshot AI. It is suited for complex coding, knowledge work, and long-horizon agentic workflows, and is particularly strong at navigating large repositories, using tools, debugging, and iterating against images, logs, tests, and runtime feedback. Its architecture uses KDA and Attention Residuals for computational efficiency.
Gidsen voor dit model
Alle gidsen
Kimi K3 is een multimodaal redeneermodel met open weights van Moonshot AI, gebouwd op een nieuwe KDA- en Attention Residuals-architectuur met 104 miljard geactiveerde parameters per token binnen 2,8 biljoen totale parameters. Het verwerkt tekst, afbeeldingen en video native binnen een contextvenster van één miljoen tokens en is specifiek gericht op langlopende agentische workflows: meervoudige codeersessies, navigatie door grote repositories en tool-intensieve onderzoeksworkflows. Als je een toonaangevend open model zoekt voor serieus engineering- of kenniswerk, is dit de moeite waard om te evalueren.

Bekend om

  • Ondersteunt lange agentische codeersessies over enorme repositories met minimale supervisie.
  • Native multimodaal: begrijpt tekst, afbeeldingen en video in één model.
  • Contextvenster van één miljoen tokens voor diep werk in documenten en codebases.
  • 2,8 biljoen parameter MoE-architectuur die 104 miljard parameters per token activeert voor toonaangevend redeneervermogen.
  • Open weights uitgebracht door Moonshot AI voor onderzoek en deployment.

Let op

  • Output kost $10,00 per miljoen tokens—kosten lopen snel op bij lange agentische loops.
  • Met 2,8 biljoen totale parameters vraagt lokale deployment serieuze hardware; de meeste gebruikers zullen de API gebruiken.
  • Weights zijn uitgebracht onder de Kimi K3-licentie, geen standaard open-source licentie—controleer de voorwaarden voor commercieel gebruik.

Prompts om te proberen

Debug een falende test suite
Ik heb een Python-repository waar de integratietests falen na een recente refactor. Hier is het foutlogboek en de relevante bestanden. Identificeer de hoofdoorzaak, traceer deze door de codebase en stel een minimale oplossing voor met uitleg waarom de oorspronkelijke wijziging de tests brak.
Redeneer over systeemontwerp
Ontwerp een rate-limiting service voor een publieke API die 50.000 verzoeken per seconde moet verwerken, per gebruiker en per endpoint limieten ondersteunt, gracieus degradeert bij Redis-fouten en niet meer dan 2 ms p99-latentie toevoegt. Bespreek je architectuurkeuzes en de afwegingen die je bij elke stap maakt.
Analyseer een screenshot op bugs
Ik voeg een screenshot toe van het dashboard van mijn webapp. De grafiek in het rechterbovenpaneel wordt verkeerd weergegeven—de balken overlappen en de aslabels worden afgesneden. Diagnoseer welke CSS- of grafiekbibliotheek-instellingen dit waarschijnlijk veroorzaken en geef me de gecorrigeerde configuratie.

Vergelijk met

  • Kimi Latest
    Alleen API-model
    1,048,576 token context · $0.29/M invoer, $24.00/M uitvoer
  • Kimi K2 Thinking
    Model met open gewichten
    262,144 token context · $0.60/M invoer, $2.50/M uitvoer
  • Kimi K2.7 Code
    Model met open gewichten
    262,144 token context · $0.67/M invoer, $3.35/M uitvoer
  • Kimi K2.5
    Model met open gewichten
    262,144 token context · $0.50/M invoer, $2.50/M uitvoer
Meer tekstmodellen van moonshotai

Veelgestelde vragen

Zijn de Kimi K3 weights open en kan ik het lokaal draaien?
Ja, Moonshot AI heeft de volledige modelweights publiekelijk vrijgegeven, dus je kunt ze downloaden en zelf hosten. Met 2,8 biljoen totale parameters heb je echter aanzienlijke hardware nodig; de meeste mensen zullen het via API gebruiken in plaats van lokaal.
Wat kost Kimi K3 en hoe groot is het contextvenster?
Via de API kost het $0,73 per miljoen input tokens en $10,00 per miljoen output tokens, met een contextvenster van 1.048.576 tokens—net iets meer dan één miljoen.
Hoe verschilt Kimi K3 van andere toonaangevende redeneermodellen?
Het is het eerste openlijk vrijgegeven model in de 3 biljoen parameterklasse, gebruikt een nieuwe KDA- en Attention Residuals-architectuur en is specifiek ontworpen voor langlopende agentische workflows met native visie—in plaats van een algemeen chatmodel met toegevoegde redeneercapaciteit.
Oordeel van de kapitein
Het meest capabele open-weight model dat nu beschikbaar is, gebouwd voor agents en serieus engineeringwerk—maar de outputprijs zal lange sessies duur maken.
Modelkaart op Hugging Face
De kapitein schrijft deze aantekeningen op basis van de eigen beschrijving en modelkaart van het model. Prijzen en contextgroottes zijn die van de provider op het moment van schrijven en kunnen veranderen.
Ranking badge
Updated Oct 22, 2026
Kimi K3 op ModelTrends.ai: #35 Hottest AI model
Made this model? Show this badge on your page.
Paste it into your Hugging Face card or Civitai description.
Also ranked: #16 Hottest Text / LLM model · #16 Hottest Text / LLM text model
Not this creator?
Populariteitstrend van Kimi K3
Heat score sinds 16 Jul 2026
Heat score
9,095°
Deze week
▲
23.9%
9,067° toen, 9,095° nu
Deze maand
▲
189%
8,954° toen, 9,095° nu
Afgelopen jaar
n.v.t.
Nog niet uitgebracht/getrackt
Kimi K3: Heat score sinds 16 Jul 20267,000°7,587°8,173°8,760°9,346°17 Jul4 Aug25 Aug13 Sep3 Oct22 Oct9,095°ModelTrends.ai
7,000°
Basis
De schaal loopt van 0° tot 9.999°. Alles onder 7,000° is gereserveerd voor modellen waar nog geen bron over rapporteert, die daar een tijdelijke waarde krijgen zodat de lijsten compleet blijven. 7,000° is waar gemeten data begint: een model met echte data maar bijna geen downloads zit op de basis, en de metingen vullen de graden erboven. De basis zegt niets over het model; alleen de graden erboven doen dat, en die maken het verschil tussen modellen.
+1,767°
OpenRouter tokens
7,787,431,365,488 tokens heeft dit model in de afgelopen 30 dagen verwerkt via OpenRouter, prompts en antwoorden samen. Elke 10,000,000 tokens telt als één download in de downloadterm, in totaal 778,743; de tokens van de laatste dag tellen mee voor het adoptiecijfer. Bron: OpenRouter (openrouter.ai/rankings).
+328°
Adoptiesnelheid
Ongeveer 23,609 downloads per dag, gemeten tussen twee metingen van de bronnen, nooit geschat op een levenslange gemiddelde. Snelheid weegt een kwart van de downloadterm, zodat een verse piek zichtbaar is zonder dat een dagpiek jaren gebruik overstemt.
Toon gedetailleerde uitsplitsing
Elk getal op deze site is te controleren. De heat-score van dit model is 9,095°, en hier wordt die stap voor stap opgebouwd, met de tussentijdse totalen na elke stap: de basis, de graden die elke bron toevoegt, de bonus voor het type model en wat de leeftijd van de gewichten eraf haalt. De kleuren zijn de banden van de grafiek hierboven. De woordenlijst achteraan legt elke term uit.
  1. 1
    Begin bij de basis.
    Waarom 7,000° en niet nul: de schaal loopt van 0° tot 9.999°, en het deel onder 7,000° is gereserveerd voor modellen waar nog geen bron over rapporteert, die daar een tijdelijke waarde krijgen zodat de lijsten compleet blijven en nooit hoger staan dan een model met data. 7,000° is waar gemeten data begint. Een model met echte data maar bijna geen downloads zit hier; alles wat volgt is meting, en de ruimte boven de basis bevat tien stappen van tien keer zoveel downloads, elk 300° waard. De basis is voor elk model hetzelfde, dus die zegt niets; de graden erboven wel.
    7,000°
    lopende totaal
  2. 2
    Voeg de downloads toe.
    778,743 download-equivalenten in totaal, van OpenRouter tokens. Tien keer de downloads voegt dezelfde 300° toe, dus grootte telt mee maar bepaalt niet alles.
    +1,767°
    8,767°
    lopende totaal
  3. 3
    Voeg de adoptiesnelheid toe.
    Ongeveer 23,609 downloads per dag op dit moment, gemeten tussen twee metingen, met een kwart van het gewicht.
    +328°
    9,095°
    lopende totaal
  4. =
    De heat-score.
    Waar dit model staat op elke lijst van deze site. Niets anders beïnvloedt dit.
    9,095°
Woordenlijst: de gebruikte termen
Heat-score
Één getal voor hoe veel een model nu gebruikt en gewenst wordt, van 0° tot 9.999°. Elke lijst op deze site die zegt heetste is gesorteerd op deze score en niets anders.
Vloer
De 7.000° waar elk model met echte data mee begint. De schaal loopt van 0° tot 9.999°; het deel onder de vloer is gereserveerd voor plaatsvervangers (modellen zonder data), zodat een model met data altijd hoger scoort dan een zonder. De vloer is voor iedereen gelijk en beslist niets; de graden erboven zijn de meting.
Download-equivalenten
Alles wat de score als een download telt, bij elkaar opgeteld: downloads zelf, elke torrent seeder als 1.000, elke AI Horde-afbeelding en elke run op een generatie-site als één.
Logaritmische schaal
Tellen per tien, niet per één: van 1.000 naar 10.000 downloads voegt evenveel graden toe als van 10.000 naar 100.000. Zo verdringen grote spelers niet alles.
Likes
Duimen omhoog en likes van elke bron, elk de helft van een download waard op de log-schaal.
Adoptiesnelheid
Hoeveel downloads een model nu per dag krijgt, uit het verschil tussen twee metingen van een bron. Een kwart van het gewicht van de downloadterm.
Gemeten en geschat
Gemeten betekent dat er twee metingen van een bron zijn en het verschil echt is. Geschat betekent dat alleen het totaal van vandaag bekend is en het verleden over de levensduur van het model wordt verdeeld; de site geeft aan welke het toont.
Seeder
Iemand die een kopie van de gewichten online houdt zodat anderen die via een torrent kunnen downloaden, of een gehoste mirror die hetzelfde doet. Elk telt als 1.000 downloads.
AI Horde
Een vrijwilligersnetwerk dat gratis beelden genereert op gedoneerde computers. Het aantal beelden dat het met een model heeft gemaakt is openbaar, en elk telt als één download.
Generatiesites
Sites die hun eigen kopieën van een model hosten en mensen laten genereren, zoals PixAI, SeaArt en Yodayo. Hun downloads tellen net als die van Civitai en elke generatie telt als één download.
OpenRouter tokens
Een tekstmodel dat via een API wordt aangeboden, zoals Claude of GPT, heeft geen gewichten om te downloaden, dus het gebruik wordt gemeten in tokens: de tekststukken die het las en schreef via OpenRouter, een gateway die veel apps gebruiken, in de afgelopen 30 dagen. Elke 10,000,000 tokens telt als één download. Bron: OpenRouter (openrouter.ai/rankings), CC BY 4.0.
Volledig model (checkpoint)
De gewichten zelf, het bestand dat zelfstandig genereert. Het krijgt een bonus omdat add-ons ervan afhangen.
LoRA en embedding
Kleine add-on bestanden die iemands gewichten sturen naar een stijl, een personage of een concept. Ze kunnen niet zelfstandig draaien.
Familie en gewichten
De basis waarop een model is gebouwd, zoals SD 1.5, SDXL, Flux of Wan. Elk model erft de releasedatum van de gewichten van zijn familie.
Leeftijd
Graden afgetrokken voor hoe lang geleden de gewichten van de familie uitkwamen: 150° per jaar, tot 750°. Het houdt oude downloads die jaren hadden om op te lopen door de top van de lijst te bevriezen.
Familie boost
Een kleine, begrensde duw voor LoRA's van een familie die deze site nu naar voren schuift, altijd vermeld in de uitsplitsing.
Stand-in score
Een stabiel getal onder de vloer gegeven aan een model waar nog geen bron over rapporteert, zodat lijsten compleet blijven. Het staat nooit hoger dan een model met data.
Nieuw! (gratieperiode)
Een model dat minder dan 7 dagen oud is, toont Nieuw! in plaats van een score en neemt geen plaats in de ranglijst in. De score wordt vanaf dag één berekend, maar een model van één dag oud groeit sneller dan wat dan ook, dus zonder de wachttijd zou de #1 van de week altijd het model zijn dat gisteren uitkwam in plaats van wat een week standhield.
Trend
Hoe de groei van een model over een periode zich verhoudt tot de typische groei van een model over dezelfde periode. Sneller dan typisch betekent stijging, langzamer betekent daling.
Typisch model
Het midden van de catalogus: de helft van de modellen met een cijfer groeide sneller over de periode, de andere helft langzamer.
Hoe de populariteit van dit model zich verhoudt tot de rest van de catalogus: de groei in downloads, likes en gebruik per periode, gemeten ten opzichte van de typische groei van modellen in dezelfde periode, met de heat score op dat moment. Boven de typische groei betekent stijging, eronder daling. Het verleden wordt herbouwd vanuit de huidige totalen, de eerste dag van het model en de gemeten downloadsnelheid als er twee metingen zijn; een model dat er aan het begin van een periode nog niet was, toont n.v.t.